Online Etkinlikler Neden Önem Kazandı?

Online Etkinlikler

Covid-19 salgınının hızla dünya geneline yayılma gösterdiği andan itibaren Online Etkinler hızla artmaya başladı ve iş yerleri, restoranlar, berberler, müzeler gibi yerler kapandı. Hükümetler, kimi yerlerde sokağa çıkma yasağı getirirken, vatandaşlarına sık sık sosyal mesafeyi korumaları gerektiği hatırlatmaları yaptı.

Covid-19 salgınını yaşadığımız şu günlerde birçok şirket için gerek çalışanları gerekse de müşterileri ile biraraya gelmek ve toplantı yapma çok zorlaştı. Covid-19 salgınıyla, toplu etkinlikler, seminerler, toplantı ve eğitimler, fuarlar büyüklüğü farketmeksizin iptal edildi.

Bu durum neticesinde şirketler dijital fırsatları kullanmaya başladılar. Şirketler, zaman kaybetmeden çalışanları ve müşterileri ile görüşmelerine, eğitimlere, seminelere hatta konferans ve toplantılara  online etkinlikler ile devam ettiler. Her ne kadar yüzyüze yapılan toplantılar, birebir eğitim tecrübesi daha verimli olsa da, evlerden çıkamadığımız karantina süresince dijital fırsatlar toplumun tüm kesimine evden online etkinlikler planlama ve yönetme imkanı sundu.

Karantina günlerinde, kurumların büyük bir kesimi online toplantılar, canlı yayınlar sayesinde hem maliyetlerini düşürme hem de fırsattan istifade sundukları hizmetleri online bir şekilde müşteri ve iş ortaklarına sunmaya başladılar. PCMA Education Foundation isimli kuruluşun yaptığı ankette, katılımcıların %67’si önümüzdeki 3 yıl boyunca teknolojiyi kullanarak etkinliklere uzaktan online olarak katılacaklarını paylaşıyor.

Covid-19 Sonrası Bizi Ne Bekliyor?

Covid-19 salgını azalmaya başlasada toplu etkinlikler artık eskisi gibi olmayacak. Zaten genel anlamda baktığımızda sanal etkinlikler hayatımıza Covid-19 salgınıyla girmiş değil, özellikle Apple’ın 2019 yılı Eylül ayında iPhone 11, iPhone 11 Pro ve Max ürünlerini canlı yayın sayesinde tanıtmaları 1.8 milyon insanı ilk defa aynı anda ekranlara kilitledi. Öte yandan hem şirketlerin bütçeleri imkan vermeyeceği hem de sanal etkinliklerinin gitgide önem kazanmasından dolayı birçok işletme ve hatta kişiler daha çok kişiye ulaşmak için online yapılan toplantı, seminer, konferans, eğitimlerini değişik etkinlik alanlarında vermeye devam edecekler.

Şirketler arasında dijital rekabetin de arttığı günümüzde siz de başarılı olmak ve müşterilerinizle iletişiminizi koparmadan daha da ileri seviyeye çıkarmak için ileri seviye ve kesintisiz online etkinlik imkanı sunmanız gerekiyor.

Paylaşmak Güzeldir. Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşın!
Etkinlik Ara