Stres Seni Yenmesin

Stres Seni Yenmesin

Stres Seni Yenmesin konulu Temmuz ayının ilk canlı yayınıyla kariyer yolculuğunda sana destek olmaya devam ediyoruz

Psikolog ve Eğitmen İlknur Uslu, kariyer yolculuğunda stresle başa çıkabilmenin ve duygusal dengeni koruyabilmenin yollarını seninle paylaşacak.

Canlı yayınımızı LinkedinYoutube, Instagram ve Facebook hesaplarımızdan takip et ve merak ettiğin soruları sor.

İlknur Uslu Hakkında

Yaşam yolculuğum 1971’de Bandırma’da başlıyor. Deniz kenarı, hemen herkesin birbirini tanıdığı küçük bir ilçede büyümenin pek çok pozitif yanını yaşamış -ki akşamları aile çay bahçelerinde oturmak ve ilkokuldan liseye kadar okullarına yürüyerek gitmek onlardandır :)- çocukluğum ve gençliğimde en büyük tutkum kitaplardı.

Bu tutkum, yolculuğumda beni ODTÜ Psikolojiyle buluşturdu.  Burada, bambaşka dünyaları, farklı perspektifleri, yaşam&toplum&insan dinamiklerini keyifle keşfettiğim; hobimin öğrenimime dönüşmesinin verdiği mutlulukla okuduğum 5 yılın sonunda, 1993’de aynı bölümde klinik psikoloji yüksek lisans programına devam ettim. ODTÜ Klinik Psikoloji master programında, 2 yıl boyunca dersler + Dışkapı SSK Psikiyatri & GATA Psikiyatri & Ankara Üniversitesi Psikiyatri’deki uygulamalı 9 aylık staj dönemlerini tamamladım. Şizofreni ile ilgili tezimin ortalarında iken Ankara’dan İstanbul’a gelişimle birlikte, hayat yolculuğumda da birtakım değişimler oldu. Bazen yaşamınızı sürdürmek için bazı seçimler yaparsınız, ben de öyle yaptım…. 1995’de iş yaşamına Dataexpert’te İşe Alım Danışmanı olarak başladım.

İnsan Kaynaklarına Giriş

Profesyonel iş yaşamımda hem eğitimim, hem de tarzıma en uygun alan olan İnsan Kaynaklarına 1996’da Yaşarbank’a MT olarak başlayarak yaptığım giriş, Demirbank ve HSBC’nin birleşmesiyle birlikte HSBC İK’da 2011 yılına değin devam etti.

2011’de HSBC’de İK Yetenek Yönetimi, İşe Alım ve Organizasyonel Gelişimden sorumlu yönetici olarak çalıştığım işimden, bugünlerin hedef ve hayaliyle ayrıldım.

Uluslararası liderlik organizasyonu DDI’da değerlendirme merkezi danışmanı olarak geçirdiğim 1 yıllık sürede, farklı sektörlerden yöneticilerle, farklı değerlendirme süreçlerinde yer aldıktan sonra, global bir liderlik danışmanlık firması olan Linkage Türkiye’de kıdemli danışman olarak liderlik geliştirme programlarında fasilitatör, yönetici koçu ve uzmanlık alanlarımda danışman olarak görev aldım.

Farklı sektörden, pekçok yerel ve global öncü firmanın yönetici ve liderleriyle çalışma fırsatı bulduğum bu yıllar boyunca, bir yandan  yönetici koçu ve eğitmen/danışman  olarak kendime yatırımım devam ederken, bir yandan da liderlere önemli destekler sağlamanın ve bunun pozitif geri bildirimlerini almanın muhteşem keyfini yaşadım, yaşamaya devam ediyorum.

Psikoloji ile bağım, üniversiteden buyana hiç kopmadı. Bunu daha da artırmak için, son 5 yıldır farklı psikoterapi ekollerinden de programlara katılarak, biryandan sertifikasyon ve yetkinliklerimi artırırken, bir yandan da alandan psikolog ve hekim arkadaşlarımla keyifli ve anlamlı vakitler geçiriyorum.

Işık üniversitesi Pozitif Psikoterapi programını tamamladıktan sonra, Şema Terapi programına giriş yaptım, devam edilecekler listesinde. Son olarak da hayatımda  çok kıymetli bir kazanım olduğunu düşündüğüm Optimum Denge Modeli ( ODM )’nin ve Milton Erickson Enstitüsü’nden aldığım Erickson Hipnoterapi’nin toplam 40 tam gün süren programını da tamamlayarak, ODM uygulayıcısı oldum.

Psikoloji geçmişimin yanısıra, bu alandaki güncel ve yoğun donamımım, danışmanlık/koçluk ve eğitmenliğimi pozitif anlamda besliyor ve hizmetlerimde fark yaratıyor.

Son 3 yıldır bireysel olarak devam ettiğim yönetici koçu/ eğitmen / danışmanlık yolculuğumda, farklı sektörlerden kurumların ihtiyaçlarına özel uygulama ve projelerle işbirliği ve desteğe devam ediyorum.

Paylaşmak Güzeldir. Bu etkinliği sosyal medya hesaplarınızda paylaşın!
Lütfen Yorum Yazın
Etkinlik Detayları
 • Başlangıç Tarihi
  01/07/2020 15:00
 • Bitiş Tarihi
  01/07/2020 16:00
 • Etkinlik Durumu
  Bitmiş Etkinlik
 • Etkinlik Alanı
 • Organizasyon
 • Kategori