İşletmelerde Kriz Yönetimi ve İşletme Koçluğu

İşletmelerde Kriz Yönetimi ve İşletme Koçluğu

Hadi İstanbullu ile Girişimci Sohbetlerde bu hafta “İşletmelerde Kriz Yönetimi ve İşletme Koçluğu” konulu sohbet Amerika’dan Subegüm Bulut ile olacak.

Etkinliğe kayıt için Tıklayınız.

İşletmelerde Kriz Yönetimi ve İşletme Koçluğu üzerine 23 yıllık Küçük İşletme Stratejisi ve Büyüme Uzmanı, uluslararası deneyim sahibi, bir dönem ülkemizde Özgür Kaşifler İşletme Koçluğu şirketinin kurucusu ve yöneticisi olmuş Subegüm Bulut ile konuşacağız. Kendisi Ayrıca promosyon ürünleri endüstrisi için markalı premium defter ve dergi üreticisi DIVAL Notebook’un Kuzey Amerika Direktörü olarak görev yapmaktadır. Girişimci Sohbetlerimizde ilk kez Amerika’dan Zoom üzerinden canlı bağlantılı bir webinar yapacağız. İçerik olarak şu konuları konuşacağız:

Afrika atasözü: “Durgun denizlerin usta kaptanlar yetiştirdiği görülmemiştir.” – Krizden güçlü çıkmak için gereken gerçek girişimcilik becerileri – İşletmeleri kırılgan yapan gerçek sebep (batmak için krize gerek yok) – muhtemelen şu an yapmakta olduğunuz iki önemli hata – Sade ve hızlıca öze inen SWOT analizi nasıl yapalım: durumumuzun doğru bir fotoğrafını çekmek – Çift vizyon: Hem hayatta kalmak hem de güçlenmek için nasıl odaklanılmalı – Küçük bir egzersiz önerebiliriz: Gecen 2019 Ağustos ayında eğer böyle bir kriz olacağını bilmiş olsaydınız, ne önlem alırdınız, küçük bir liste yapın, 5 maddelik. – Spesifik olarak da: 1. Borçları temizlemeye nereden başlanılmalı 2. Satışları tekrar artırmaya başlamanın temel prensibi… – doğadan esinlenerek epeyce temel bir yasadan bahsedilecek (biomimicry).

Subegüm Bulut, 23 yıllık bir “Küçük İşletme Stratejisi ve Büyüme” uzmanıdır. Makine mühendisliği ve daha sonra MBA derecesini aldıktan sonra, sadece endüstrinin kurucusu ve efsanevi EMyth’in yaratıcısı Michael Gerber tarafından eğitilen iş koçluğunun öncülerinden biri oldu. EMyth, bugün Amerika’nın en iyi 10 işletme koçluğu arasındadır. 1997’den beri Subegüm Bulut, çok çeşitli endüstrilerden uluslararası olarak yüzlerce küçük işletmeye yardım etti. Halen çeşitli kuruluşlardaki küçük işletmelere ve yeni şirketlere danışmanlık yapmaktadır.

Paylaşmak Güzeldir. Bu etkinliği sosyal medya hesaplarınızda paylaşın!
Lütfen Yorum Yazın
Etkinlik Detayları
 • Başlangıç Tarihi
  16/07/2020 16:30
 • Bitiş Tarihi
  16/07/2020 18:00
 • Etkinlik Durumu
  Bitmiş Etkinlik
 • Etkinlik Alanı
 • Organizasyon