Gelecekte Hangi Teknolojiler Öne Çıkacak?

Gelecekte Hangi Teknolojiler Öne Çıkacak

Gelecekte Hangi Teknolojiler Öne Çıkacak? Wtech Seminerleri kapsamında bu hafta geleceğin teknolojilerini konuşacağız.

Brainart HR & Brainart IT Kurucu Genel Müdürü Ozlen Karacal’ın moderasyonunu üstleneceği seminerimizde konuk CISCO Türkiye CEO’su Didem Duru.

Pandemi süreciyle birlikte iş yapış şekillerimizde ortaya çıkan değişimlerden bahsederken yakın zamanda hayatımızın içinde yer alması beklenen yeni teknolojiler hakkında da bilgiler edineceğimiz seminerimiz zoom üzerinden yayınlanacak.

Teknolojide Kadın Derneği Hakkında

Teknolojide Kadın Derneği (Wtech), 31 Ocak 2019 tarihinde, bilim ve teknoloji alanlarında eksik olan ve gittikçe de eksikliği artacak olan, alanında uzman, insan ihtiyacını kapatmak, uzmanlık eğitimlerine yatırım yapıp yetişmiş birey sayısını artırmak, Türkiye’yi teknoloji konusunda güçlü bir şekilde, küresel rekabette avantajlı bir ülke haline getirmek; böylece Türkiye’nin refah gücünü arttırmak için kuruldu.

Teknolojide Kadın Derneği, bu rakamların artmasına destek vermek için tüm gücüyle çalışıyor. Wtech Akademi olarak diğer STK ve şirketlerle birleşerek artan sayıda içerik kalitesini koruduğumuz eğitimler dizayn ediyoruz. Bu eğitimlerde tüm Türkiye’yi hedefliyoruz. Ağırlıklı olarak kadın, iş arayanlara, yeni mezunlara, teknolojik uzmanlık eğitimleri veriyor ve onları istihdama kazandırmak için baştan uca projeler yönetiyoruz. Kadınların iş gücünü arkamıza alıyoruz. Çünkü dünyada kadın istihdamının %1 artması gayri safi milli hasılayı 80 milyar dolar artırıyor. 2025 yılına kadar eğer tam cinsiyet eşitliği sağlanırsa dünya ekonomisine 28 trilyon Dolarlık ek katkı sağlamak mümkün. Derneğimiz, yazılım, yapay zekâ, derin makine öğrenimi, veri uzmanlığında, geleceği oluşturacak olan tüm teknolojilerde bireyleri, güçlendiriyor, uzmanlaştırıyor, istihdam garantili eğitimler veriyor, mentor rol model çalışmalarla bilim ve teknolojide herkesi bir araya getiriyor. Bunu da oldukça güçlü bir network desteğini arkamıza alarak yapıyoruz.

 

Paylaşmak Güzeldir. Bu etkinliği sosyal medya hesaplarınızda paylaşın!
Lütfen Yorum Yazın
Etkinlik Detayları