Enerji Uyuşmazlıklarında Etkili Çözüm Yöntemi olarak Arabuluculuk

Enerji Hukuku Araştırma Enstitüsü Webinar serisinin 4. programında konu “Enerji Uyuşmazlıklarında Etkili Çözüm Yöntemi olarak Arabuluculuk” olacak.

Konuşmacılar

  • Hakan Öztatar – Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Müdürü
  • Doç. Dr. İbrahim Ermenek – Enerji Hukuku Araştıra Enstitüsü Başkan Yardımcısı (Moderatör)
  • Dr. Öğr.Üyesi Mustafa A Yavuz – Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Görevlisi

Enerji Hukuku Araştırma Enstitüsü Hakkında

Türkiye enerji sektörü yapısal olarak 2001 yılından itibaren köklü bir değişime uğramıştır. Rekabet ortamında özel hukuk hükümlerine göre faaliyet gösterebilecek, mali açıdan güçlü, istikrarlı ve şeffaf bir enerji piyasasının oluşturulmasının hedeflendiği bu dönemde yapılan birçok yasal düzenleme ile enerji piyasası yeniden şekillenmiştir. Bu yeni dönemde enerji hukukunun önemi daha da artmış ve Enerji Hukuku başlı başına bir hukuk disiplini olarak gelişmeye başlamıştır.

Enerji Hukuku Araştırma Enstitüsü, 2007 yılında enerji hukukunun gelişmesine, doğal kaynaklar ve enerji konularını çevreyle uyumlu ve etkin şekilde yönetmede kamu ve özel sektör politikalarına katkıda bulunma amacıyla kurulmuştur.

Enstitü, enerji sektöründeki profesyonel yöneticiler ve hukukçular için düzenlediği eğitim programları, konferanslar, sempozyumlar, seminerler, raporlar, yayınlar, kurullarının yaptığı çalışmalar ile güncel ve stratejik konuların işlendiği önemli bir platform haline gelmiştir. Bireyler, kurumlar ve toplum için önem taşıyan ve yararlığı yüksek eğitimler sunmayı hedefleyen Enerji Hukuku Araştırma Enstitüsü, tüm faaliyetlerinde bilimsel yaklaşımı, güvenilir ve tarafsız bilgiyi prensip edinip, en üst seviyede kalite yaklaşımını benimsemektedir.

Paylaşmak Güzeldir. Bu etkinliği sosyal medya hesaplarınızda paylaşın!
Lütfen Yorum Yazın
Etkinlik Detayları