Büyük Veri ve IoT Stratejileri – Bilişim Zirvesi

Buyuk veri ve IoT Stratejileri

Bilişim Zirvesi etkinlikleri son dönemin en çok konuşulan konularından biri olan Büyük Veri ve IoT Stratejileri başlıklı dijital etkinlik düzenliyor. 25 Haziran’da düzenlenecek etkinlik için kayıt olmayı unutmayın. Kayıt için Tıklayınız.

Son dönemde internetin daha da fazla ve yaygın kullanılması, günlük yaşamda aldığımız hizmetler, paylaştığımız kişisel bilgiler artıyor. IoT sensörler sayesine her an devasa anlık veri üretiliyor. Bu veriler sayesinde markalar müşterilerine ait her bilgiye kısa sürede ulaşabiliyorlar. Böylece tüm bilgiler şirketler tarafından saklanıyor. Ancak durağan veri hiçbir işe yaramadığı gibi sürekli depolama ve saklama maliyeti oluşmasına neden oluyor. Büyüyen veri ile ne yapacağı, her kurum ve kişinin kendisine sorması gereken bir soru.

Büyük verileri analiz ederek, tahminleme yaparak ya da öngörüde bulunarak kurumlar maliyetleri düşürmeden yeni ürün geliştirme ve iyileştirmeye, verimlilikten daha akıllı iş kararları vermeye, pazar analizleri ve müşteri davranışlarını belirlemeye, risk ve fırsatları önceden görebilmeye kadar pek çok noktada başarı elde edebiliyor.

İleri analitik ve iş zekâsı çözümleri IoT teknolojileri ile bu noktada mevcut resmi vermesinin ötesinde olacağı ve geleceği de tahmin etmesi açısından kritik. Veri analitiği ve iş zekâsı çözümleri müşteri bağlılığını, müşteri kaybını, riskli müşterileri, müşteri sıkıntı ve şikayetlerini, hangi kanalları tercih ettiklerini ve edeceklerini, mevcut ve gelecekteki tüketim alışkanlıklarını, harcama kalemlerini, ilgi alanlarını vb. lokasyon, mağaza, çalışan vb. bazında sonuçlar halinde şirketlere sunabiliyor.

Bilişim Zirvesi Kimdir?

Bilişim Zirvesi Etkinlik Şirketi, içerisinde BThaber, M2S ve BTburada şirketlerini de bulunduran, “Bilişim sektöründe gündem oluşturmak ve katma değer sağlamak” misyonunu üstlenmiş BTHABER ŞİRKETLER GRUBU bünyesinde bir limited şirkettir.

Bilişim Zirvesi, 2000 yılından bu yana Türkiye’nin teknoloji ve bilişim gündemini belirleyen; geleceği bugüne taşıyarak bu konuda bireylerin, şirketlerin ve ülkemizin vizyon, strateji ve yol haritası oluşturmasını destekleyen; yeni teknolojilerin ekonomi, siyaset ve sosyal yaşamımıza etkilerini çok boyutlu ele alan; yarına nasıl hazırlanmamız gerektiğini ortaya koyan; etki alanı olarak bölge ülkeleri de kapsayan en geniş ve zengin içerikli etkinliği olma özelliğini taşıyor. Her yıl gerçekleştirilmekte olan uluslararası Bilişim Zirvesi – ICT Summit etkinliği, Türk İş Dünyası’nın teknoloji ile etkileşiminin bugününü ve geleceğini konuşturan ülkemizin ve bölgenin lider iş ve işbirliği etkinliği olma özelliğini de devam ettiriyor.

Yıllardır iş dünyası, devlet, siyasiler, akademisyenler, girişimciler ve yatırımcıları bilişim dünyası profesyonelleriyle buluşturan Bilişim Zirvesi, uluslararası kimliği, köklü, güçlü, özgün ve zengin içerikli yapısıyla bu alandaki en önemli bilgi, paylaşım ve buluşturma ortamı oldu ve olmaya devam ediyor. 2000 yılından bu yana edindiği eşsiz birikimle ülkemizin ve bölgenin lider etkinliği haline gelen Bilişim Zirvesi, gündem oluşturan içeriği, bilişim dünyasının tüm oyuncularını kucaklayan yapısı, tüm tarafları bir araya getiren ve buluşturan özelliği, geleceğe dönük yüzü ve yeniliklere açık kimliğiyle bilişim sektörünün de bütünleşik yapısını ve gücünü gösterdiği etkinliklerin başında geliyor.

Paylaşmak Güzeldir. Bu etkinliği sosyal medya hesaplarınızda paylaşın!
Lütfen Yorum Yazın
Etkinlik Detayları